Zajęcia fizjoterapeutyczne

Z radością przedstawiamy Izabele Simon, która już od października poprowadzi zajęcia umuzykalniające „Gordonki” w naszym Centrum Edukacyjnym Discovery.

Pani Izabela jest certyfikowanym instruktorem zajęć umuzykalniających wg koncepcji E. E. Gordona z kilkuletnim doświadczeniem w animowaniu zajęć muzycznych i ogólnorozwojowych dla dzieci od 0 do 6 roku życia. Absolwentka Akademii Muzycznej na wydziale śpiew solowy, a także Pedagogiki Wczesnoszkolnej oraz Opieki i Terapii Pedagogicznej na Uniwersytecie Łódzkim. Na co dzień realizuje swoją pasję do zajęć dla dzieci w ramach własnej firmy Tolala.

 

Na czym polegają Gordonki?

 

Są to zajęcia umuzykalniające mające na celu utrzymanie wrodzonych zdolności muzycznych oraz zdobycie nowych umiejętności. W trakcie spotkań dzieci rozwijają sferę tonalną oraz rytmiczną. Głównym elementem zajęć są śpiewanki (najczęściej bez słów) oraz rytmiczanki. Nie zabraknie atrakcyjnych rekwizytów. Chustki, piłki, woreczki czy chusta animacyjna pomagają skupić uwagę i zachęcają do wspólnej zabawy. Przeznaczone dla dzieci od pierwszych chwil życia, a regularne uczestnictwo wspiera rozumienie muzyki oraz rozwój połączeń nerwowych.

Warsztaty dla dzieci

Gordonki

Już od października ruszają jedyne w Łodzi warsztaty fizjoterapeutyczne dla maluszków w dwóch grupach 0-6my i 6-12mcy , które poprowadzi dla Was Justyna Miller- fizjoterapeuta dziecięcy z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje w Fundacji Kolorowy Świat z dziećmi wymagającymi rehabilitacji, udziela także konsultacji domowych z pielęgnacji niemowląt i chustonoszenia.Ukończyła kurs NDT Bobath, jest na drodze do skończenia edukacji w kierunku Promotora Dobrego Startu. Jej głowa jest ciągle otwarta na nowe pomysły i wyzwania. Jednym z nich jest ostatnio projekt Say Mommy. Prywatnie mama Maksa i Poli.

 

CEDLODZ.PL